ANSMANN Future T200F LED Torch
For at se vore priser skal du være oprettet som kunde: Er du allerede oprettet som kunde skal du logge ind.
|
|
ANSMANN Future T200F LED Torch
Related
Forventes på lager
27-04-2026
|
Beskrivelse
Specifikationer
Relaterede produkter
Grippy and versatile
The professional FUTURE T200F torch from ANSMANN impresses with its ideal proportions and non-slip exterior. Thanks to the large switch, the lamp is ideal for rugged use, also with single-handed operation or with gloves.
Ultra-bright, shockproof and waterproof
Equipped with the latest LED technology from CREE, it can be seamlessly focussed by turning the lamp head - from a precise point of light to homogeneous floodlighting. The lamp is protected from dust and splashing water per IP54 and is shockproof up to 1m drop height.
Different lighting functions with long battery life
The FUTURE T200F is equipped with two lighting functions. It has a brightness of up to 200 lumens with full lighting power and 65 lumens in energy-saving mode (30% lighting power), with a battery life of ca. 4.5 hours or 13 hours. A lighting range of up to 175 metres can be achieved thanks to the precision reflector.
| Lommelygte, type | Hånd lommelygte |
| Vandfast | Ja |
| Farve på produkt | Sort |
| International beskyttelseskode (IP) | IP54 |
| Stødsikker | Ja |
| Stødsikker op til | 1 m |
| Lys output (min.) | 65 lm |
| Lys output (maks.) | 200 lm |
| Lysstråle afstand (maks.) | 175 m |
| Antal strømniveauer | 2 |
| Antal understøttede batterier | 3 |
| Batteritype | AAA |
| Batteriteknologi | Alkaline |
| Bredde | 149 mm |
| Dybde | 32 mm |
| Højde | 32 mm |
| Vægt | 111 g |
Andet / Hjem & Fritid / Hobby & Fritid
Forventes på lager
26-04-2026
Forventes på lager
27-04-2026
Forventes på lager
27-04-2026
Forventes på lager
27-04-2026
Forventes på lager
27-04-2026
Forventes på lager
27-04-2026
Selvom vi gør vort bedste for at give fyldestgørende information, så er billederne kun vejledende, og selve varen er ikke nødvendigvis 100% identisk med det viste billede. Produkter kan være vist med ekstraudstyr der ikke er inkluderet eller i andre form- og farvevarianter. Hvis der er forskel mellem produktoverskrift, beskrivelse og billede, så er det produktoverskriften som gælder. Hvis du er i tvivl, så kontakt os gerne. Vi tager forbehold for trykfejl, ændring af priser og specifikationer uden varsel.