| Produkttype | Headset |
| Bæremåde | Headset |
| Anbefalet brug | Kontor/Callcenter |
| Headset type | Binaural |
| LED-indikatorer | Bluetooth, Call |
| Virtuel surround | Nej |
| Pulsmåler | Nej |
| Bevægelsessensor | Nej |
| Benledningssensor | Nej |
| Over the Air Updates (OTA) | Nej |
| Tænd-/slukkontakt | Nej |
| Optimeret til | Microsoft Teams |
| Phone Book adgangsprofil (PBAP) | Nej |
| Antal enheder der er tilsluttet samtidigt (maks.) | 2 |
| Daisy kæde | Nej |
| HD-stemme | Nej |
| Tilslut automatisk | Ja |
| Trykaflastning i øret | Nej |
| Renoveret | Nej |
| Unified communications | Nej |
| Push-to-Talk (PTT) | Nej |
| Fungerer med Amazon Alexa | Nej |
| Stålhængsler | Nej |
| Certificering | Avaya;Cisco;Unify;Mitel;Microsoft Teams;Zoom;Google Meet;Amazon Chime |
| Kraftfuld bas | Nej |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| USB-tilslutning | Ja |
| USB-stik | USB Type-A |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AAC, SBC, AVRCP, HSP, HFP, SPP |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| Frekvensområde (musiktilstand) | 20 - 20000 Hz |
| Frekvensområde (taletilstand) | 100 - 8000 Hz |
| Trådløs rækkevidde | 30 m |
| Maksimal indgangseffekt | 30 mW |
| Hovedtelefon frekvens | 20 - 20000 Hz |
| Hovedtelefon følsomhed | 117 dB |
| Driverenhed | 4 cm |
| Støjreduktion | Nej |
| HearThrough | Nej |
| Mikrofon frekvens | 100 - 8000 Hz |
| Mikrofonretningstype | Envejs |
| Mikrofon mute | Ja |
| Batteridrevet | Ja |
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Vedvarende afspilningstid, lyd | 24 t |
| Genopladeligt batteri | Ja |
| Hurtig opladning | Ja |
| Taletid (ANC tændt) | 24 t |
| Udskifteligt batteri | Nej |
| Standby tid | 67 t |
| FM radio | Nej |
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 45 °C |
| Bredde | 60,5 mm |
| Dybde | 157 mm |
| Højde | 186 mm |
| Vægt | 176,4 g |
| Pakkebredde | 53 mm |
| Pakkedybde | 188,5 mm |
| Pakkehøjde | 250 mm |
| Pakkebredde (imperial) | 5,31 cm (2.09") |
| Pakkedybde (imperial) | 18,9 cm (7.43") |
| Pakkehøjde (imperial) | 21,7 cm (8.55") |
| Opladningsstativ | Ja |
| Opladningsetui | Nej |
| Bæretaske | Nej |
| Certificeret til Microsoft Teams | Ja |
| Nem parring | Ja |
| Multipoint tilslutning | Nej |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| Opladningstid | 90 min. |
| Automatisk justering af lydstyrken | Nej |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| Stemmestyring | Ja |
| Dybde (efter britisk standard) | 15,7 cm (6.18") |
| Højde (efter britisk standard) | 18,6 cm (7.32") |
| Bredde (efter britisk standard) | 6,05 cm (2.38") |
| Dybde (med stativ) | 188,5 mm |
| Højde (med stativ) | 250 mm |
| Bredde (med stativ) | 103,5 mm |
| Understøttede programmer | Jabra Plus;Jabra Direct;Jabra Sound+;Jabra Xpress |
| Højttalertelefon | Nej |
| Automatisk slukning | Nej |
| Near Field Communication (NFC) | Nej |
| Stemmestyring | Ja |
| Digital signalbehandling (DSP) | Ja |
| Emballageindhold | Headset;Carry case;Bluetooth adapter;User documents;USB cable |
| Opkaldsstyring | Remote Call Control (RCC) |
| Type af ørepude | Leatherette size M |
| Produktdimensioner (med stativ, efter britisk standard) | 103,6 x 188,7 x 217,2 mm (4.08 x 7.43 x 8.55") |
| Beskyttelsespose | Ja |